Dlaczego blog

Kiedy przegląda się strony internetowe, kanał YouTube itp., to odnosi się wrażenie, że wszystko płynie. Dziś jest to, jutro tamto, dziś takie komentarze, jutro inne. A wszystko to ginie po paru dniach gdzieś w zakamarkach internetu. Wracać do tego można, ale komu się chce?! Na tym blogu chcę, by rzeczy ważne zawsze były łatwo dostępne i można było do nich wrócić w każdej chwili. Jak mawiali Rzymianie: Repetitio est mater studiorum – Powtarzanie jest matką uczenia się. Od siebie mógłbym dodać, że nie tylko uczenia się, ale i zapamiętywania, utrwalania.

Szczególnie dotyczy to polityki i historii, a więc dziedzin, które wzajemnie przeplatają się, z których najwięcej do nas dociera poprzez media, publicystykę i wydawnictwa. Zafałszowania, przeinaczenia, kłamstwa są w tych dziedzinach na porządku dziennym. Wbrew pozorom uporządkowanie tego bałaganu nie jest takie skomplikowane, pod warunkiem, że znamy fakty. A o te fakty coraz trudniej. I ja je, w miarę moich skromnych możliwości, będę starał się zamieszczać.

Po co ten blog? To pytanie jest może jeszcze bardziej zasadne niż pierwsze, ale ono nasunęło mi się dopiero teraz, tzn. w marcu 2022 roku. Ktoś słusznie może zapytać, po co takie drobiazgowe analizowanie zjawiska, jakim są Żydzi, żyjący w diasporze i wnikający we wszystkie społeczeństwa, ich instytucje i organizacje? Skoro niczego nie można zmienić, a tak twierdzę, to jaki to ma sens?

Taki ma sens, że znając zjawisko nie damy się wciągnąć w fałszywe projekty, przedsięwzięcia, cudowne sposoby uzdrowienia państwa poprzez stworzenie nowej partii, nowej waluty czy w jakieś awantury, protesty, marsze a nawet powstania i wojny. Ten świat, jakim go znamy, z Żydami jako narodem dominującym we wszystkich najważniejszych dziedzinach życia społecznego i gospodarczego, ten świat musi się dopełnić.

To, co może zrobić zwykły człowiek, to mieć świadomość tego stanu i umieć znaleźć się w tym świecie i radzić sobie w nim. Zdobyć możliwie jak najlepsze wykształcenie, praktyczny zawód, nauczyć się tego światowego języka, przynajmniej tego jednego. Ale musi też mieć świadomość, że wokół niego może być wielu wrogich mu ludzi, zwłaszcza wtedy, gdy będzie chciał działać w branżach tradycyjnie zarezerwowanych dla Żydów, takich jak choćby handel czy polityka. Ta wiedza umożliwi mu podejmowanie mądrych decyzji życiowych, a może nawet ułatwi mu rozpoznawanie tych tak bardzo dobrze zamaskowanych osobników, od których niczego dobrego nie można spodziewać się.

11 thoughts on “Dlaczego blog

 1. Proszę nie akceptować tego komentarza. Nie mam mejla to wrzucam komentarz.
  Podobno to co się dzieje, jest tutaj całkiem dokładnie opisane: https://dipbt.bundestag.de/dip21/btd/17/120/1712051.pdf
  Na pewno większość narodu sobie tego nie uświadamia, ale to jest “koniec świata”, w każdym razie koniec świata jaki znamy od 1990 czy może nawet od lat 60-tych.
  Na str 61 w pierwszym akapicie prorokują, że to będzie trwać trzy lata. Z całą pewnością będą to raczej lata a nie tygodnie a konsekwencje będą naprawdę daleko idące.

  Like

 2. Bardzo dobre i wnikliwe analizy. Trafiłem tu przypadkiem tydzień temu ale zdążyłem przestudiować kilkanaście tytułów wraz z komentarzami. Z większością się zgadzam, a tam gdzie zdanie mam inne, mimo wszystko i chętnie zapoznaje się z argumentami autora. No bo tam gdzie każdy myśli podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele… Pozdrawiam

  Like

 3. warto było znalezc ten blog, dziękuje
  metodycznie na bazie faktów w przystepny sposób wyjaśnia to co się obserwuje w rzeczywistości a ciężko samu byłoby to ubrać to w słowa

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s