Dlaczego blog

Kiedy przegląda się strony internetowe, kanał YouTube itp., to odnosi się wrażenie, że wszystko płynie. Dziś jest to, jutro tamto, dziś takie komentarze, jutro inne. A wszystko to ginie po paru dniach gdzieś w zakamarkach internetu. Wracać do tego można, ale komu się chce?! Na tym blogu chcę, by rzeczy ważne zawsze były łatwo dostępne i można było do nich wrócić w każdej chwili. Jak mawiali Rzymianie: Repetitio est mater studiorum – Powtarzanie jest matką uczenia się. Od siebie mógłbym dodać, że nie tylko uczenia się, ale i zapamiętywania, utrwalania.

Szczególnie dotyczy to polityki i historii, a więc dziedzin, które wzajemnie przeplatają się, z których najwięcej do nas dociera poprzez media, publicystykę i wydawnictwa. Zafałszowania, przeinaczenia, kłamstwa są w tych dziedzinach na porządku dziennym. Wbrew pozorom uporządkowanie tego bałaganu nie jest takie skomplikowane, pod warunkiem, że znamy fakty. A o te fakty coraz trudniej. I ja je, w miarę moich skromnych możliwości, będę starał się zamieszczać.

3 thoughts on “Dlaczego blog

  1. Proszę nie akceptować tego komentarza. Nie mam mejla to wrzucam komentarz.
    Podobno to co się dzieje, jest tutaj całkiem dokładnie opisane: https://dipbt.bundestag.de/dip21/btd/17/120/1712051.pdf
    Na pewno większość narodu sobie tego nie uświadamia, ale to jest “koniec świata”, w każdym razie koniec świata jaki znamy od 1990 czy może nawet od lat 60-tych.
    Na str 61 w pierwszym akapicie prorokują, że to będzie trwać trzy lata. Z całą pewnością będą to raczej lata a nie tygodnie a konsekwencje będą naprawdę daleko idące.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s