I RP bis c.d.

A więc stało się! Moje „fantazje” na temat tego, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że wszystko zmierza ku odtworzeniu I RP – powoli stają się rzeczywistością. Jeśli mówi o tym otwartym tekstem polityk, to chyba coś jest na rzeczy. W krótkim wystąpieniu na kanale wRealu24 zatytułowanym: Patryk Jaki ujawnia szokujący plan Niemiec! Powstanie nowe ponadnarodowe imperium? Co z Polską? W siódmej minucie Jaki tak niby mimochodem mówi:

„Ja uważam, że jeżeliby się udało Ukrainie zwyciężyć Rosję, oczywiście tu możemy porozmawiać, co oznacza zwycięstwo w sytuacji mocarstwa nuklearnego, jakim jest Rosja, ale gdyby udało się to zrobić, to ja uważam, że Polska powinna próbować budować silną współpracę z Ukrainą i odbudowywać, można by powiedzieć, I Rzeczpospolitą, oczywiście na równych zasadach, dlatego że ja widzę wiele korzyści. Pamiętajcie państwo, że my i Ukraina mamy razem więcej ludności, niż mają Niemcy. Mamy ogromny potencjał. Ukraina by miała, jak to się skończy, armię bardzo doświadczoną, z ogromną ilością sprzętu w tej chwili. Żywność to jest ta część, po prostu, której zaczyna brakować na świecie. To jest ta część, Środkowa Europa, która może dostarczyć produkt, który stanie się za chwilę deficytowy i będzie bardzo ważnym składnikiem konkurencyjności gospodarek. No i taki sojusz Polski i Ukrainy, być może w przyszłości Białorusi, jak coś by się tam zmieniło, oparty o Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone, mógłby skutecznie wkładać klina, za każdym razem, kiedy Niemcy i Rosja będą chciały dogadywać się ponad naszymi głowami.”

Tako rzecze Patryk Jaki. No cóż, I RP była „mocarstwem”, co nie uchroniło jej przed dogadaniem się Niemców i Rosjan ponad jej głową. Karykaturalny zlepek trzech czy czterech nacji, które służyły za podnóżek tej „wybranej”. Patryk Jaki, jako Żyd, chyba wie do czego dąży żydostwo. Skoro zlepek takich państw nadal miałby być oparty o sojusz z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, to znaczy, że takie państwo nie byłoby w stanie samo obronić się przed sąsiadami. To po co to tworzyć coś, co nie sprawdziło się w przeszłości? Ja nie wątpię, że ta I RP bis powstanie, bo chcą tego Żydzi, a to oni tym wszystkim rządzą. Jednak Jaki nie dopowiedział, że odtworzenie I RP oznacza utratę tzw. Ziem Odzyskanych. To już dawno postanowione, a dowód na to jest w postaci zakazu wydobywania węgla z polskich kopalń. Tak się jakoś dziwnie składa, że one wszystkie znajdują się na ziemiach poniemieckich. Jest więc zakaz wydobywania węgla z kopalń i ich sukcesywne zamykanie, a nie ma zakazu jego importu. I dziwią się ludzie, że Polska sprowadza węgiel z RPA i innych odległych krajów. Nic nie dzieje się przypadkiem czy z głupoty. To jest polityka.

A jaki to jest ten szokujący plan Niemiec? Na portalu ZeroHedge ukazał się artykuł: European Union Unveils New Strategy To Become A Global Power (https://www.zerohedge.com/geopolitical/european-union-unveils-new-strategy-become-global-power). O co chodzi w tym planie?

»Celem jest „strategiczna autonomia” — zdolność UE do działania niezależnie i jako przeciwwaga dla Stanów Zjednoczonych i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego — w sprawach obrony i bezpieczeństwa.

Kluczowym elementem Kompasu Strategicznego jest rozwój tak zwanej zdolności szybkiego rozmieszczania (RDC) siły wojskowej, zdolnej do interweniowania w przypadku zagrożenia demokracji w różnych miejscach na świecie.

RDC ma stać się w pełni operacyjny do 2025 r. i dowodzony przez instytucję o nazwie „Zdolność planowania i prowadzenia działań wojskowych UE”. (Termin „zdolność” jest politycznie poprawnym substytutem „sztabu”, jak w „sztabie wojskowym”).

Nacisk na osiągnięcie przez Europę strategicznej niezależności od Stanów Zjednoczonych jest inicjowany przez Macrona, który w ramach swojej kampanii reelekcyjnej najwyraźniej ma nadzieję na zastąpienie byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel jako de facto lidera Europy.

Niebezpieczeństwo polega na tym, że wiele propozycji nierealnej polityki zawartych w Strategicznym Kompasie wydrenuje zasoby i finanse stamtąd, gdzie są faktycznie potrzebne, czyli z NATO.

Logicznym kierunkiem działania byłoby dotrzymanie przez państwa członkowskie UE wcześniejszych obietnic zwiększenia wydatków na obronę w ramach ich wkładu w sojusz transatlantycki. Byłoby to jednak sprzeczne z folie de grandeur – manią wielkości – europejskich federalistów, którzy marzą o przekształceniu UE w geopolityczną „wielką potęgę”.«

Widać więc wyraźnie, że Amerykanie wycofują się z Europy, nie tylko w sensie politycznym, ale i militarnym. Pan każe sługa musi. Teraz naocznie przekonujemy się, jak bardzo była potrzebna wojna na Ukrainie i jak wiele ona zmieni. Mapa Europy środkowej i wschodniej będzie po niej wyglądać zupełnie inaczej.

W blogu I RP bis pisałem:

Na tym blogu pisałem, że I RP była dziełem Żydów. To oni wymyślili jej idiotyczny ustrój, ale nie dla nich. Dla nich był idealny, by rządzić z tylnego siedzenia. To był ich raj. Jednak w pewnym momencie uznali, że więcej korzyści odniosą, gdy go zlikwidują. Teraz wracają do tego pomysłu. I to jest właśnie dowód na to, że to oni stworzyli I RP powstałą w wyniku unii polsko-litewskiej. Gdyby to Polacy stworzyli to państwo, to po tych wszystkich doświadczeniach tej dwustuletniej symbiozy z Wielkim Księstwem Litewskim i po doświadczeniach II wojny światowej, a w szczególności, po Katyniu i Wołyniu, nigdy by już nie pchali się na wschód. Bo nie byłoby Katynia i Wołynia, gdyby po I wojnie światowej powstała Polska bez Kresów. Może mała, ale na swych historycznych najstarszych ziemiach. Ich przyłączenie oznaczało, że była to decyzja Żydów, bo to im były potrzebne wszystkie te konflikty, które zrodziło to karykaturalne państwo, jakim była II RP. Było im ono potrzebne do rozpoczęcia wojny polsko-niemieckiej, co doprowadziło do wybuchu II wojny światowej. I znowu następuje powrót w stare koleiny. Dla Polaków wróży to jak najgorzej, a dla innych będzie raj.

6 thoughts on “I RP bis c.d.

 1. Niestety, Polska jako państwo nie ma za bardzo pola ekspansji. Może działać na wschodzie ze wszystkimi ryzykami tego kierunku, lub być tylko sługą i podwykonawcą na zachodzie, co dzieje się teraz. Jest też trzecia opcja, ale wymaga ona szczęścia. Wyniszczająca wojna która osłabi Rosję lub Niemcy a w niewielkim stopniu dotknie Polskę. Bez względu na wszysko nie wydaje mi się jednak, aby los Polaków miał się znacząco poprawić.

  Like

 2. “Niestety, Polska jako państwo nie ma za bardzo pola ekspansji.”

  A czy ekspansja jest potrzebna? Co jest złego w byciu małym państwem? Czechy są małym państwem, ale znacznie poważniej traktowanym na świecie niż Polska. Gdyby Polska była małym państwem, to nie mogłoby tu przyjechać 2 miliony Ukraińców. A pewnie następne 2 czy 4 jeszcze przyjedzie, jak nie więcej. I to będzie Polska?

  Like

 3. Od dawna spotykam się z tym porównaniem do Czech. Oczywiście, że fajnie byłoby być jak Czechy. Ktoś inny (chyba Kłopotowski) zalecał kiedyś Polakom, żeby uczyli się pragmatyzmu od Żydów. Niestety, to nie zadziała, bo nie leżymy tam gdzie Czechy ani nie jesteśmy Żydami. Gdyby Polska miała przetrwać kolejne stulecia jako samodzielne państwo (w co wątpię), musi bardzo się wzmocnić. Bez tego będzie tym czym jest, czyli “bożym igrzyskiem” na którym inni rozgrywają swoje partie.

  Liked by 1 person

  • Jaki scenariusz działań dałby najlepsze dla Polaków owoce – scenariusz w oparciu o realia a nie “fantasy”.

   Czy Polacy są w ogóle władni zakręcić się wokół własnego, narodowego interesu – zdaje się, że od tego trzeba by było zacząć ?

   Like

 4. “Niestety, to nie zadziała, bo nie leżymy tam gdzie Czechy ani nie jesteśmy Żydami.”

  Ale Polska przed unią lubelską leżała w podobnym miejscu. Dopiero po niej sytuacja się zmieniła. Polska przestała być Polską. Powstało nowe państwo skierowane na wschód. Elity Wielkiego Księstwa Litewskiego zdominowały Koronę i zaczęło się mieszanie społeczeństw. Chłop polski w Królestwie Polskim był w znacznie lepszym położeniu, niż w I RP, w której stał się praktycznie niewolnikiem. Unia to koniec Polski. Powstał twór, w którym Polacy stanowili mniejszość i taki stan trwa do dziś. To, że oni wszyscy nazywają się Polakami, nic nie znaczy, skoro ich serca i dusze skierowane są na Wschód i wschodni system wartości jest im bliższy.

  Czesi z nikim nie tworzyli unii. Owszem, byli częścią podległą potężniejszym sąsiadom, ale cały czas w tym samym miejscu. Nie rozpływali się na wschodnich kresach. I tu jest problem. Czy decydowało położenie? Pewnie tak, bo równiny i rozszerzający się na wschód kontynent ułatwiał migracje w obie strony. Ktoś jednak musiał podjąć decyzję o tej unii. Kto to był i dlaczego ją podjął?

  Nie jesteśmy Żydami, ale możemy się od nich uczyć. Problem jednak polega na tym, że żyjemy w społeczeństwie zmiksowanym, a w takim społeczeństwie jest łatwiej wytwarzać antagonizmy i skłócać. Tak naprawdę nikt z nas nie wie, z kim rozmawia, czy to jest Żyd, człowiek o białoruskich, ukraińskich, litewskich czy innych korzeniach. To nie jest zasiedziałe społeczeństwo, w którym nowy w trzecim pokoleniu staje się swoim. Obecnie dostaniemy zastrzyk wielu milionów nowych, którzy nie są i nie będą Polakami, a ci, którzy zostali przesiedleni po 1945 roku też nimi nie są. I tu jest problem i tym różnimy się od Czechów. I dlatego społeczeństwo multi-kulti, a takim jesteśmy, to raj dla Żydów, bo oni się rozpoznają.

  Like

 5. “Czy Polacy są w ogóle władni zakręcić się wokół własnego, narodowego interesu – zdaje się, że od tego trzeba by było zacząć ?”

  Problem polega na tym, że Polacy są społeczeństwem multi-kulti. A takie społeczeństwo, to nie społeczeństwo, tylko wiele społeczności o różnych systemach wartości i odmiennych interesach. Takie społeczności, to raj dla Żydów, bo to oni nimi rządzą i skłócają je ze sobą. Na to nie ma rady. Jedyne rozwiązanie, to tworzenie narodów osiadłych i ograniczenie emigracji do emigracji naturalnej, czyli małżeństwa mieszane, łączenie rodzin itp. Polska – ograniczona do Wielkopolski, Małopolski, Mazowsza i Pomorza – mogłaby być takim krajem, w którym po trzecim czy czwartym pokoleniu ukształtowałby się naród osiadły. Gdyby inne narody czy państwa poszły tą drogą, to może powstałby normalny świat. Jednak na przeszkodzie temu stoi genialny wynalazek, zwany asymilacją. Nie wiem, czy to jest wynalazek samych Żydów, czy spadek po poprzedniej cywilizacji, ale jest on, że się tak wyrażę, nie do przeskoczenia.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s