Witam na moim blogu

Na tym blogu będę starał się przedstawiać prawdę albo przynajmniej próbował do niej dochodzić. Czy będzie to zamiar udany, czy – nie, ocenią czytający go.

“Jedynie prawda jest ciekawa” – to motto Józefa Mackiewicza. Prawda jest ciekawa, ale niewygodna dla wszystkich i wszyscy starają się ją ukryć albo zniekształcić. Za głoszenie prawdy, uparte jej głoszenie, Józef Mackiewicz cierpiał nędzę. Dzięki temu, że pozostał sobie i swoim przekonaniom wierny, to my, z jego dzieł, możemy dowiedzieć się prawdy.

Blog ten jest poświęcony polityce i historii. Obecnie, jak chyba nigdy dotąd w dziejach ludzkości, nie manipulowano tak historią. Na naszych oczach dokonuje się fałszerstwo na niespotykaną skalę. A to wszystko dzięki internetowi i mediom społecznościowym. Jedynym ratunkiem wydaje się wykorzystanie tych mediów w celu obrony. Zgodnie z rzymską maksymą: kto mieczem wojuje, od miecza ginie.

Dużo miejsca będzie zajmować tematyka żydowska. Nie sposób jednak jej uniknąć, jeśli chce się pisać prawdę. Polska dla Żydów była i jest szczególnym miejscem. Nigdzie społeczność żydowska nie była tak liczna w stosunku do pozostałej ludności i nigdzie nie osiągnęła takich wpływów. Po drugiej wojnie światowej jej przewaga stała się jeszcze większa. Polacy stracili w niej swą warstwę inteligencką, a Żydzi – zachowali. Dlatego jest to gra do jednej bramki. Nie można napisać prawdziwej historii Polski, bez uwzględnienia w niej Żydów i ich wpływów na jej bieg. A dlaczego się ich nie uwzględnia? Najwyraźniej ten, który kontroluje system edukacji, prasę, wydawnictwa – ten sobie tego nie życzy.

Problem z Żydami polega na tym, że są przeważnie ukryci. Udają chrześcijan różnych wyznań. Żyd wie z kim ma do czynienia, a my – nie! Jeśli ma nam do sprzedania towar czy usługę, to będzie bardzo miły, można by rzec – do rany przyłóż. Gdy jednak uzna, że nieżyd jest mu niewygodny, jego obecność jest sprzeczna z jego interesem, jest jego konkurentem i – w najgorszym wypadku, gdy Żyd zawdzięcza coś nieżydowi, to jego nienawiść urasta do rozmiarów nieznanych człowiekowi o innej etyce i systemie wartości. Jeśli nie będzie w stanie sam pokonać tego, którego tak bardzo nienawidzi, to poprosi innych Żydów o pomoc. Nie są to czcze słowa. Sam tego doświadczyłem. Nie ma szans na obronę, jeśli nie wiemy z kim mamy do czynienia lub gdy dowiemy się zbyt późno. Dlatego tak ważne jest poznanie tej nacji, jej systemu wartości, sposobów postępowania i zachowań wobec nieżydów. Ci, którzy żyli przed nami i ostrzegali nas przed nimi, mieli rację. Warto korzystać z tego, co nam przekazali. To wszystko jest nadal aktualne. Żydzi nie zmieniają się i nie zmieniają swoich zasad i zachowań wobec nieżydów. I co najważniejsze – Żydzi są wśród nas, więcej ich jest, o wiele więcej, niż nam się wydaje.

12 thoughts on “Witam na moim blogu

 1. Mówienie prawdy chyba w każdej epoce było ryzykowne i bywało, że kończyło się bardzo przykro dla miłośnika prawdy (przypomina mi się los ojca Kazimierza Łyszczyńskiego spalonego na stosie w Warszawie).

  Dzisiaj często prawa to „antysemityzm” czy „mowa nienawiści” i jej głoszenie również może prowadzić do przykrych konsekwencji (przypomina mi się los Dariusza Ratajczaka).

  Brendon O’Connell z Perth też doświadczył przykrych konsekwencji głoszenia prawdy i trafił na parę latek do australijskiej tiurmy. W poniższym nagraniu radzi, jak mówić prawdę aby nie trafić do miejsca odosobnienia:

  https://www.bitchute.com/video/dtQsx8VI87II/

  Rady całkiem praktyczne przedstawione przez eksperta 🙂

  Like

 2. Ja nie wiem, dlaczego tak jest, że prawda jest niewygodna dla wszystkich. Tak się dzieje nie tylko na poziomie polityki. Ludzie też często starają się ukryć pewne fakty ze swojego prywatnego życia. Wybielają przodków, siebie i swoje postępowanie. Niby prawda ma nas wyzwolić, ale jakoś nikt nie chce tego wyzwolenia. Najprawdopodobniej taka jest ludzka natura. Najlepiej spuentował to Gogol. Ja cytuję z pamięci, więc może być niedokładnie: U nas w guberni to same kanalie, jeden tylko porządny; prokurator, ale, po prawdzie, to i on świnia.

  Like

 3. ” Za głoszenie prawdy, uparte jej głoszenie, Józef Mackiewicz cierpiał nędzę.” –

  – no cóż, na Prawdzie nie da się zrobić lukratywnego geszeftu.

  Like

 4. Ano nie da się, choć “jedynie prawda jest ciekawa”. Wygląda jednak na to, że mitologia jest ciekawsza. Tak było w starożytności i tak jest obecnie.

  Like

 5. … pozwoliłem sobie na wkomponowanie do swojego komentarza przeczytanych tutaj informacji o frankistach, a który to zamieściłem na jednym z portali ( na moje, polskie oko kreowanym i opanowanym przez Żydów … no, Polakach o niepolskich korzeniach – takie pojęciowe kuriozum tam serwują 🙂 ) – zastał skasowany. Pytanie o rzeczywisty powód ( prawda czy kłamstwo zostało wysłane w wirtualny niebyt ) zaowocowało taką odpowiedzią : – ” nie przepadam za tejkowskimi (czyli SBckimi) klimatami.” … ich plemienna zapiekłość sprawiała, że gostek się odkrył ( gdyby nie to pewnie bym nie wiedział z kim mam naprawdę do czynienia ).

  … a Prawda rzeczywiście jest ciekawa … mimo, że w LO byłem najlepszym z Historii ( no, pół wieku temu ) to jednak nic ( do kilku ostatnich lat wstecz ) nie wiedziałem o ( perfidnej ) roli Żydów w naszej Historii. Odpowiedź na pytanie : – dlaczego nie wiedziałem mimo łatwości przyswajania wiedzy ? – zawarta jest w końcowym zdaniu notki ( ” Najwyraźniej ten, który kontroluje system edukacji, prasę, wydawnictwa – ten sobie tego nie życzy.” ). Potwierdza się to : ” Kto panuje nad przeszłością ten ma ręku przyszłość “

  Like

 6. Prawdę mówiąc, to nie wiem, czy wśród tych liczących się portali są jakieś polskie. Ich dominacja jest przerażająca – takie jest moje odczucie. Ich przenikanie do najwyższych warstw polskiego społeczeństwa trwa od początku naszej historii. Asymilacja, chrzest, wchodzenie do najwybitniejszych rodów poprzez małżeństwa, to wszystko powoduje, że ślady są perfekcyjnie zatarte, ale nie dla wtajemniczonych. Jeśli tego nie uwzględnimy, to nigdy nie zrozumiemy, co się dzieje. A najgorsze jest to, że wielu dosłownie ociera się o takich ludzi i nie wie z kim ma do czynienia.

  Ta plemienna zaciekłość istotnie często ich zdradza. Ja miałem już parę razy okazję przekonać się o tym. W dyskusji do pewnego momentu są nawet kulturalni, ale gdy zabraknie im argumentów, to momentalnie przechodzą do wyzwisk, ubliżania itp. i na tym kończą.

  Like

  • To ja Panu dziękuję, raz za bezpłatną reklamę, a drugi raz za inspirację. Wszedłem na podlinkowaną stronę i pierwszy od góry komentarz, pewnie ostatni, dał mi pretekst od bloga. Sam pomysł miałem wcześniej, ale nie miałem pretekstu. A w nim jego autor pisze o tym, że Piłsudski chciał Polski mocarstwowej. No właśnie! Czy Polska była kiedykolwiek mocarstwem i czy powinna kiedykolwiek mieć takie ambicje. Gdybym sam z siebie zaczął ten temat, to wyglądałoby na to, że sam wymyślam problemy, które nie istnieją, ale okazuje się, że sny o potędze nie przeminęły.

   Like

 7. Sądzę, że ambicje o mocarstwowości (potędze) tkwią po trosze w głowach u większości ludzi, bez względu na pochodzenie. Myślę, że odrobina tej skłonności powinna sztancować każdego mężczyznę – wojownika.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s